Kıbrıs Tatil Rehberi! Kıbrıs’a Nasıl Gidilir, Kıbrıs’ta Ne Yapılır!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’in en güzel adalarından biri. Kıbrıs tatil olanaklarıyla Dünya çapında yüz binlerce insanın akın akın ziyaret ettiği bir ada. Kıbrıs tatil sebebiyle ulaşımın da oldukça geliştiği, birbirinden başarılı otellerin ve Kıbrıs satılık ev modellerinin ortaya çıktığı bir atmosfere sahip. Eğer siz de bir Kıbrıs turu yapmak, yeni bir kültür görmek, ada hayatının tadını kısa süreliğine de olsa çıkartmak ve her yaz yaptığınız tatili bir ada ülkesinde yapmak istiyorsanız, yazımızı okumanızı öneririz. KKTC, yaşam ve tatil olanaklarıyla, muhteşem iklimi ve denizleriyle sizi bekliyor.

Okumanızı Öneririz: Kıbrıs’a Gidecekler için 7 Faydalı Tavsiye!

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir, Mersin Kıbrıs Feribot ve Kıbrıs Uçak Biletleri

Kıbrıs’a gidiş ve ulaşım oldukça kolay. Kıbrıs’a nasıl gidilir sorusuna verilebilecek iki temel cevap var, bir ada ülkesi olan Kıbrıs’a uçak veya deniz yolu ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne rahatlıkla pek çok büyük şehirden uçak bileti bulabilirsiniz. Mersin Kıbrıs Feribot vasıtasıyla deniz yoluyla, Kıbrıs uçak bileti satın alarak da hava yoluyla ülkeye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Türk vatandaşlarından herhangi bir vize, pasaport gibi talebi bulunmayan Kıbrıs’a yalnızca TC kimlik kartınız ile giriş yapabilirsiniz. Kısacası, Türkiye içerisindeki bir adaya, şehre gider gibi KKTC’ye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ulaşım konusunda okumanızı öneririz: Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs Gezilecek Yerler ve Kıbrıs Turu, Kıbrıs Tatil Mekanları

Kıbrıs gezilecek yerler açısından oldukça zengin ve bereketli bir ülke. Kıbrıs turu, kısa zamanda tamamlanabilir ancak dolu dolu bir vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Kıbrıs gezilecek yerler konusunda sizlere yardımcı olmaya, en güzel lokasyonları size tanıtmaya çalışacağız. Kıbrıs, Rum ve Türk kültürünün ve adada yaşamış olan binlerce yıllık medeniyetlerin tüm tarihi izlerini bünyesinde barındırmakta. Aynı zamanda, harika doğası ve muhteşem denizleriyle yılın büyük kısmında denize girebileceğiniz bir iklim sunuyor. Gelin, ilk önce Kıbrıs adası’nın tarihi için çok önemli bölgelere, ardından da muhteşem satılık ev ilanlarına gidelim.

Bu içeriğimizi de okumanızı öneririz: Cennet Ada Kıbrıs

Lefkoşa, Barbarlık Müzesi

Lefkoşa Barbarlık Müzesi, Kıbrıs turu esnasında mutlaka şahit olmanız gereken, trajik hikayeleri bünyesinde barındıran bir müze. Özellike tarihi olaylara ve trajedilere yönelik Dünya çapında en önemli müzelerden biri.

Lefkoşa Mevlevi Tekkesi

Lefkoşa Mevlevi Tekkesi, Kıbrıs’ın en büyük kültürel faaliyet alanlarından biri. Bu tekke ve çevresini ziyaret ederek özellikle manevi anlamda kazanımlar elde edebilirsiniz. Kıbrıs gezilecek yerler arasından özellikle manevi değer anlamında en önemli lokasyonlardan biri burası.

Lefkoşa Selimiye Camii (St. Sophia Katedrali)

Kıbrıs’ın en önemli yapılarından biri olan Lefkoşa Selimiye Camii, Gotik mimarinin en önemli eserlerinden biri. St. Sophia Katedrali olarak varlığını sürdürürken Osmanlı İmparatorluğu’nun adayı fethinden sonra, Sultan Selim’in adını taşıyan bir camiiye döndürülmüştür. Günümüzde en önemli turistik mekanlardan biridir. Kıbrıs turu esnasında mutlaka göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Mağusa Lala Mustafa Paşa Camii (St. Nichols Katedrali)

Mağusa’da yer alan Lala Mustafa Paşa Camii, Kıbrıs’ta yer alan eski bir katedralin camiileştirilmiş ve günümüze kadar gelmiş hali. St. Nichols Katedrali muhteşem mimarisiyle Gotik Estetik Anlayışın en önemli yapıtlarından biriyken, Lala Mustafa Paşa’nın da ismi verilerek bir camiiye dönüştürülmüş ve günümüze kadar varlığını korumuştur. Dünya çapında üne sahip, mutlaka gezilmesi ve tarihine tanıklık edilmesi gereken bir yapı.

Mağusa Vedenik Kalesi ve Tarihi Mağusa Surları

Mağusa Kıbrıs’ın tarihi anlamda en önemli şehirlerinden biri. Kıbrıs turu yapacak herkesin kendisini Gazimağusa şehrini planlamaya adamasını öneririz. Mağusa’nın muhteşem tarihinin bir bölümünde inşa edilmiş Mağusa Venedik Kalesi ve Tarihi Mağusa Surları, mutlaka gezilmesi gereken lokasyonlardan.

Girne Archangelos Michael Kilisesi ve İkon müzesi

Girne Kıbrıs’ın incisi, mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken muhteşem bir şehir. Archangelos Michael Kilisesi ve İkon müzesi, KKTC’nin en önemli şehri olan Girne’nin mutlaka gezmeniz gereken bölgeleri. Ayrıca Girne’ye vardığınızda mutlaka tarihi Girne marinasını, muhteşem Girne sahillerini de gezmelisiniz. Kıbrıs gezilecek yerler araştırmasında karşınıza çıkacak bölgeler arasında bu kilise ve müze de bulunma ihtimali oldukça yüksek.

Kıbrıs Tatil Planlarınızı Önceden Yapın

Kıbrıs tatil olanaklarıyla her ne kadar muhteşem bir ülke de olsa, planlamanızı, rezervasyonlarınızı ve uçak-feribot biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Kıbrıs otel fiyatları özellikle kış döneminde yapacağınız erken rezervasyon fırsatları sayesinde oldukça uygun noktalara gelmektedir. Aynı zamanda Mersin Kıbrıs feribot kullanma şansınız da bulunmaktadır. Arabanız ile Mersin’e, oradan da Kıbrıs turu için adaya iniş yapabilirsiniz. Kısacası, özellikle otel ve uçak-feribot fiyatları yaz dönemi yaklaştıkça yükselmektedir. Bizim size bir numaralı önerimiz de, bu rezervasyonları kış dönemlerinde yapmanızdır.

Kıbrıs Satılık Ev İlanları Aklınızı Çelebilir!

Kıbrıs tatili sonucunda dikkatli olun. Çünkü, bu muhteşem lokasyonlar aklınıza yeni bir konuyu getirebilir: Kıbrıs satılık ev ilanları! Kıbrıs satılık ev fiyatları oldukça makul, mantıklı yatırım araçları olabildiğinden, eğer bir ev satın almak gibi bir fikir zaten halihazırda aklınızda var ise, bu evleri araştırmanızı öneririz. Kıbrıs satılık ev konusunda sektörün en profesyonel danışman ekibine sahip şirketlerden biri olan GoldMark Estates, sizlere her türlü ilanı tüm profesyonelliği ile sunuyor. Hem internet sitemiz üzerinden hem de her şehirdeki ofislerimizden Kıbrıs satılık ev konusunda bilgi alabilir, hayalinizdeki evi belki de Kıbrıs’ta bulabilirsiniz.

Kıbrıs Ev Fiyatları Ne Kadar? İçeriğimizi okuyarak Kıbrıs’ta ev fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!