Kıbrıs Turuna Hazır Olun!      

Günümüzde en büyük getiriye sahip olan yatırım türü emlak yatırımdır. Yatırım yapmayı düşünen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alan emlak sektörü KKTC emlak ve Kıbrıs Emlak olarak önemli bir konuma sahiptir. Kıbrıs’ın emlak sektöründe öncü olmasının temel sebepleri vardır.  Bu sebeplerden birisi de yatırımcılarına kısa, orta ya da uzun vadede kazandırıyor olmasıdır. Üst düzey kâr getirisine sahip olan ve hiçbir zaman, hiçbir koşulda değerini kaybetmeyen emlak yatırımı, değerini kaybetmemesi ile her geçen gün daha da değer kazanmaktadır. Bu nedenle, Kıbrıs emlak yatırımı ile kazancına kazanç eklemek isteyen yatırımcılar KKTC emlak bültenini yakından takip etmektedirler.

Yatırım için Kıbrıs emlak eşsiz bir tercihtir ancak KKTC emlak yalnızca yatırım için mi çok değerlidir. Bu yazımızda, bu sorunun cevabını detaylı bir şekilde ele alacağız. Ayrıca emlak sektörü için Kıbrıs’ın neden bu kadar önemli olduğundan da bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Ne Yenir? Mutlaka Denenmesi Gereken 8 Lezzet!

Neden Kuzey Kıbrıs? Tarih, Eğitim, Turizm, Kaliteli Yaşam, Gayrimenkul ve Çok Fazlasıdır Kıbrıs!

Kıbrıs denilince akla aslında minik bir ada ülkesi gelse de tarihi, tatil beldeleri, sunduğu konforlu yaşamı, eğitimi ve pek çok diğer avantajı ile Kuzey Kıbrıs yaşamak için harika bit yerdir. Kuzey Kıbrıs Adası M.Ö ye dayanan tarihi ile birçok insan tarafından ilgi görmektedir.

Eğitim adası ve turizm cenneti olması Kıbrıs’ı bu denli özel kılan bir başka özelliğidir. Ayrıca Akdeniz’in en seçkin otelleri ve en temiz plajları da Kıbrıs’ta yer almaktadır.

Tertemiz plajları, el değmemiş keşfedilecek ve gezilecek çeşitli tarihi ve turistik mekânları ile bu yaşama dahil olmak yalnızca bir telefon kadar uzağınızda! Sunduğu eşsiz fırsatları ve binlerce Kıbrıs emlak seçeneği ile Gold Mark, sizlere şimdi emlak sektöründe yatırım yaparak ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

Dünyanın en ünlü Dergilerinden FORBES Dergisi, yayınladığı makale ile Kuzey Kıbrıs’ın 2021 yılında Dünyanın emlak yatırımı yapılabilecek en iyi 5 sahil ülkesi arasında birinci olduğunu belgelemiştir. Kıbrıs’ a yatırım yaparak aslında geleceğinize yatırım yapmış olacaksınız! Denize sıfır yaşam, tertemiz hava ve Akdeniz’in eşsiz maviliğine uyanmak isteyenler için Kıbrıs, en güzel yerleşim ülkesidir. Uygun fiyatlara ödüllü projelerimizden konut sahibi olabilirsiniz.

Kıbrıs Hem Tatil Hem de Yaşam İçin En İdealidir!

Tertemiz plajları, gece hayatı, eğlence mekanları, tarihi yerleri, kolay ve kaliteli yaşam şartları ile gözde bir ada ülkesi olan Kuzey Kıbrıs, Akdeniz bölgesinin Sicilya ve Sardinya adasından sonra gelen üçüncü adasıdır. Kıbrıs adası, bir yılın 300 günü güneşli havaya sahiptir. Kış ayları sert geçmemekle birlikte ılık ve hafif yağışlı geçer. Bu sebepten dolayı, Kıbrıs tatil yapmak için hatta yaşamak için de en ideal ülkelerden biridir. Birçok kişi Kıbrıs’a tatil yapmak amacı ile gelmektedir. Kıbrıs, harika denizi, plajları ve tertemiz havası ile bir yıl içerisinde çok sayıda turiste ev sahipliği yapar. Peki Kuzey Kıbrıs sadece tatil için mi idealdir?

kıbrıssatılıkev

Kıbrıs’ın gelişmiş emlak sektörü ile de inanılmaz bir gayrimenkul yatırım cenneti olduğunu bilmeyenimiz oldukça azdır. Bu sebeple Kıbrıs emlak denilince akıllara çeşitli gayrimenkul alternatifleri de gelmektedir. Gold Mark olarak sunduğumuz emlak yatırımı çeşitlerimiz ile Kıbrıs hem yatırım yapmak hem tatil yapmak hem de yaşamak için eşsiz bir ülke! Birbirine yakın yerleşim alanları ile konforlu ve inanılmaz bir yaşama sahip olabilirsiniz. Kıbrıs’ta birçok tatil beldesi ve yaşanabilir birçok alan bulunmaktadır. KKTC emlak sektörünün en canlı olduğu ve en sevilen tatil beldelerini de aşağıda sizin için düzenledik.

  • Kıbrıs’ın En Yaşanılabilir Alanları

Kıbrıs’ın inanılmaz yaşam şartları ile bir ömür sürdürmek istemez misiniz? Kıbrıs adasında bir ev veya arsa satın alarak yatırım yapabileceğiniz gibi yerli insanı olmayı da düşünebilirsiniz. KKTC emlak sektöründe hayallerinizdeki ev veya arsaya ulaşmanız oldukça kolay olacaktır. Kıbrıs’ta yaşamak sizin için en doğru tercih olacağını Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken bulabilirsiniz. Kıbrıs’ta satın alacağınız evin ne türlü özelliklere ve avantajlara sahip olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz kriterlere uygun olan bütçenize uygun fiyatlı mülkleri belirleyerek sizlere yardımcı olabiliriz. Kıbrıs’ta tatil yapmak amaçlı da mal sahibi olabilirsiniz. Kıbrıs tatil yapmak için vazgeçilmez bir yer olduğundan dolayı, bir diğer imkân olarak da satın alacağınız evi kiraya verebilirsiniz.

Çeşitli gayrimenkul yatırım seçenekleri ile Kıbrıs emlak sektörünün vazgeçilmezi olan pek çok konum bulunmaktadır. Bu konumlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  1. Girne
  2. Alsancak
  3. İskele Long Beach,
  4. Gazimağusa

Girne satılık daire, Girne Alsancak satılık villa ya da İskele Satılık Ev gibi çeşitli gayrimenkul seçenekleri ile KKTC emlak sektörünün atar damarı halini alan bu dört yerleşim alanından herhangi birisinde ev sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilir, daha fazla bilgi sahibi olmak için ise web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Kıbrıs’ta yaşamak için bilmeniz gereken önemli bir konu var. Kıbrıs’ta yaşama izniniz olmadan burada yaşayabilmeniz mümkün değildir. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Avrupa vatandaşlığınız yok ancak Kıbrıs’ta yaşamak istiyorsanız kendinize uygun bir oturum izni almanız oldukça önemlidir. Kıbrıs vatandaşı olabilmeniz için farklı oturum izni çeşitleri bulunmaktadır. Konumuzla ilgili olarak, oturum izni alma çeşitlerinden birisi de mülk satın almaktır.

Kıbrıs’ta mülk sahibi olarak vatandaşlık kazanmanız mümkün. KKTC emlak piyasasında önde gelen firmamız, GoldMark, engin tecrübeleri ile siz değerli okuyucularımıza hizmet vermek için hazır. Kıbrıs’ta ikamet etmek ve KKTC vatandaşı olmak istiyorsanız konu hakkında merak ettiğiniz her şey için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Kıbrıs’ın En Gözde Tatil Beldeleri

kıbrıssatılıkdaire

1. Girne

Kuzey Kıbrıs’ta tatil denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında Girne bulunmaktadır. Girne, Kuzey Kıbrıs’ın kuzeyinde tarih boyunca adanın en önemli liman kentlerinden birisiydi. Gazimağusa’ya 80, başkent Lefkoşa’ya ise 26 km uzaklıkta yer alan Girne, Kuzey Kıbrıs’ın en hareketli turistik şehri olarak bilinmektedir.

Kıbrıs’ın zengin tarihi geçmişinin izlerini taşıyan Girne’de, Girne Kalesi ve çevresi tarihi dokuyu hissedebileceğiniz en önemli merkez. Girne Kalesi’nin içerisinde bulunan Halk Sanatları Müzesi, Boğaz Şehitliği, Batık Gemi Müzesi, Hz. Ömer Türbesi ve St. Hilarion Manastırı kalede ziyaret edilebilecek mekânlar arasındadır.

2. Gazimağusa

Kuzey Kıbrıs’ta doğayla buluşmak isteyenler için eşsiz bir yer: Gazimağusa. Gazimağusa. Ercan Havalimanı’na 50 km uzaklıkta bulunan şehir, Kuzey Kıbrıs’ın en önemli liman kentlerinden biri. Tarihi ve kültürel dokuya eşlik eden doğal güzellikler ve uçsuz bucaksız kumsallar şehrin en önemli özellikleri arasındadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsünün de yer aldığı şehirde ciddi bir öğrenci nüfusu var.

Gazimağusa gezilecek yerler arasında bulunan Namık Kemal Müzesi, Lala Mustafa Paşa Camii, St. Barnabas Manastırı, Canbulat Müzesi ve Türbesi, Kertikli Hamamı, Kapalı Maraş bölgesi, Salamis Harabesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

3. Lefkoşa

Dünyanın bölünmüş tek başkenti unvanını taşıyan Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (Kıbrıs Cumhuriyeti) başkentidir. Kent, tam ortasından ikiye ayrılarak kuzey ve Güney Kıbrıs’ın sınırlarını oluşturmaktadır.

Kıbrıs coğrafyasının zengin tarihi geçmişini deneyimleyebileceğiniz Lefkoşa’da gezilecek yerler arasında Bedesten, Selimiye Camii, Venedik sütunu ve Girne Kapısı bulunmaktadır.

4. Karpaz

Karpaz Milli Parkı’nı endemik bitki türleri, meşhur Karpaz eşekleri ve doğal ortamı görmek için mutlaka ziyaret edin. Karpaz Yarımadası’nın tam ucunda İsa’nın havarilerinden Apostolos Andreas’a ithaf edilen manastır 18. yüzyıldan kalmıştır. Ayrıca Golden Beach Plajı, ince kumlu yapısı ile yaz aylarında deniz keyfi yapmak isteyenlerin Karpaz’daki gözdesidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Kıbrıs emlak ve KKTC emlak konusunu ele aldık. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi ve manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu yaşamı ile herkes için gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak ve yaşamak isteyen herkes KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!