Kıbrıs’a Giriş Şartları Değişti ! Kıbrıs’a Gelecekler Haber Sizin İçin

Kuzey Kıbrıs Kapılarını 1 Temmuz 2020 tarihinde diğer ülkelere açmayı planladığını daha önce duyurmuştu. Covid 19 önlemleri kapsamında, Bir önceki haberimizde kategorilere ayrılan ve risk altında olan ülkelerin ve daha az risk sahibi ülkelerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine giriş şartlarını sizler için haber yapmıştık. A grubu az riskli ülkeler ülkeye uçuştan 72 saat önce yaptıracakları PCR testleri ile giriş yapabilecekken, B grubu orta risk grubu ülkeler ise hem uçuştan 72 saat önce yapılmış PCR hem de KKTC’ye vardıklarında kendilerine yapılacak ekstra PCR testleri ile ülkeye girebilecekleri, yüksek Risk Grubundaki C grubu ülkeler ise 72 saat önceden yapılmış test ve 14 Gün Karantina da kalmak koşulu ile ülkeye giriş yapacakları Haziran ayının ilk haftalarında KKTC hükümeti tarafından açıklanmıştı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Girişte Yapılacak PCR Testleri ve Karantina Ücreti Yolcular Tarafından Ödenecek.

Kıbrıs‘a giriş yapılan yolculardan PCR testi istenecek yolculardan ( B grubu) 300 TL test ücreti tahsil edilmesi kararlaştırılmıştır. Karantinaya alınacak ( C grubu) yolcu sınıflarından ise 4400 TL ( konaklama + test ücretleri tahsil edilmesi Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları B Grubuna Alındı.

Türkiye Cumhuriyeti’nden Kıbrıs’a seyahat edecek yolcular ilk açıklama da A grubu yolcular sayılarak Ercan havalimanına varıştan 72 saat önce yapılmış PCR testi ile gelmeleri istenmişti.

Son Haftalarda Türkiye’de artan vaka sayısının göz önünde bulundurularak ve Kıbrıs’ta yaşayan halkın ve sağlıkçıların tepkileri üzerine 25-06-2020 Perşembe gecesi yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısında çıkan karar üzerine, TC vatandaşlarının uçuştan 72 Saat önce yapılmış PCR testleri ve KKTC’ye girişte Tekrardan 300 TL Karşılığında PCR testi yapılmasına karar vermiştir. Kıbrıs’a uçuş biletlerini alan birçok yolcuyu ilgilendiren bu haberi en taze şekilde sizlere duyurmak istedik.

Kıbrıs’a emlak yatırımı için gelecek müşterilerimiz soruları için biz Goldmark Estates Ltd’ ulaşıp danışmanlarımızdan bilgi alabilirler.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!