Kıbrıs’a Gelecek TC Vatandaşlarının PCR Testlerini KKTC Karşılayacak

25-06-2020 tarihli haberimizde sunduğumuz TC Vatandaşlarından Kıbrıs’a girişlerinde PCR istenmesi kararının ardından KKTC Sağlık Bakanlığı tarafından bugun 26 Haziran’da yapılan yeni açıklama ile yapılacak PCR testleri ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaştı.

Baknlaru Kurulu Kararları ile KKTC,  1 Temmuz 2020 itibarı ile adaya yolcu kabul etmeye başlayacak Covid 19 gelişmeleri ve yeni korunma önlemleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının B grubuna alınması ile, TC Vatandaşlarına Kıbrıs’a varmadan son 72 saat içerisinde Türkiye^de yapılmış bir PCR Testi ve KKTC’ye vardıklarında tekrardan PCR testi uygulanacağı haberini bir önceki gün vermiştik. Önceden yapılan açıklamalara göre 300 TL Test masraflarını yabancı yolcuların kendileri ödeyecek kararının ardından, bugün KKTC Sağlık Bakanı yeni bir açıklama yaparak TC Vatndaşlarının PCR test Masraflarının KKTC hükümeti tarafından karşılanacağı müjdesini verdi. Ayrıca Test sonuçları çıkana kadar Yolcuların taahütname imzalayıp karantina hotellerinde değil ! Kalacakları destinasyonlarda izole olması istenecek. PCR testlerinde herhangi bir pozitif vaka çıkması halinde yolcu veya yolcular kaldıkları yerden Sağlık Bakanlığı tarafından alınıp tedavi altına alınacaklar.

Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin Açıklaması; ‘Ali Pilli 1 Temmuz’dan itibaren Türkiye’den gelecek tüm yolculara Ercan Havalimanı’nda ücretsiz PCR testi yapılacağını, yolcuların test sonucu çıkana kadar da konaklayacakları yerler veya ikametlerinde taahhütname imzalayarak izole olacaklarını açıkladı.’  Kaynak  Haber Kıbrıs

Dün yayınlanan haberimiz üzerine Kıbrıs’a gelecek müşterilerimizden ve diğer yolculardan gelen tepkiler almıştık. KKTC Sağlık Bakanı sn. Ali Pilli’nin bugün yaptığı açıklama ile TC vatandaşlarının herhangi bir ücret ödemeden ve Karantina hotellerine götürülmeden kalacakları destinasyonlara direk gidecek olması bugünün sevindirici haberi olarak bildiriliyor.

NOT: Yolcular Test sonuçları çıkana kadar gidecekleri destinasyonda kalacaklar ve bu süreçte nasıl davranmaları gerektiği Sağlık Bakanlığı tarafından tekrardan açıklanacaktır. bizi takip etmeye devam edin.

Goldmark Estates Haber Bölümü

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!