Kıbrıs’ta Ev Almak İçin 5 Harika Sebep

Kuzey Kıbrıs, coğrafi güzellikleri, gerek ormanlık alanları ve dağları gerek denizi ve sahilleri ile her zaman öne çıkmış bir ülke olmasının yanı sıra sağladığı ulaşım, eğitim ve hatta tıbbi imkanları sayesinde çok göç almaya başlamıştır. Kıbrıs emlak ve mimari güzelliği de bu sebepler arasında yer almaktadır. Muhteşem Kıbrıs satılık ev ilanları için siz de Kıbrıs’a taşınmayı düşünüyorsanız fakat tamamen ikna olamadıysanız gelin size Kıbrıs satılık ev almak için 5 harika sebepten bahsedelim.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’tan Ev Almayı mı Düşünüyorsunuz?

1.     Coronavirus

Corona virüs salgını, tüm dünyayı yerinden oynatarak sadece sağlık sektörünü ve günlük yaşamlarımızı değil, birçok insanın birlikte çalışmasını gerektiren ya da sosyal etkinlikler aracılığıyla para kazanan şirket ve işletmeleri etkilemektedir. Bu şirket ve işletmelerin işlerinin yavaşlamasıyla ortaya çıkan ekonomik kriz de insanları ikincil, özellikle yazlık işlevi gören evlerini satmaya yönlendirmektedir. Kıbrıs emlak piyasası, bu durumdan doğrudan etkilenmekte ve ekonomik kriz içinde, acilen paraya ihtiyacı olan kimseler evlerinin fiyatlarını düşürmektedir. Bu da demek oluyor ki şu anda KKTC emlak piyasasında hiç olmadığı kadar mülk bulunmaktadır ve görülen en ucuz fiyatlarda satılmaktadır. Bu yüzden şimdi Kıbrıs satılık ev almanın tam sırası!

2.     Sağlık Açısından Güvenilir

Özellikle Corona virüs salgınının hem Türkiye’de hem de global olarak artmasıyla tıbbi imkanları güçlü ve salgının kontrol altında olduğu huzurlu bir nokta bulma ihtiyacı doğmuştur. Siz de böyle bir nokta arıyorsanız, uzağa bakmayın! Kuzey Kıbrıs, corona virüs vakalarını azaltmak için gerekli sağlık önlemlerini alarak vatandaşlarına koruma sağlamaktadır. Sokakların ve halka açık mekanlar dezenfekte edilmekte ve hastalığı taşıyanların salgın sürecini etrafına bulaştırmadan, hızlı ve acısız bir şekilde geçirmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Böyle bir karışıklık içinde düzen sağlamayı başarmış sayılı ülkelerden olması Kıbrıs’ın göç almasını sağlamaktadır. Siz de bu düzenin bir parçası olmak istiyorsanız Kıbrıs satılık ev seçeneklerini görmek ve Kıbrıs’tan ev almak için bizimle iletişime geçin ya da sitemizi ziyaret edin.

3.     Hem Sakin Hem Dinamik

Kuzey Kıbrıs’ın çok yönlü bir ülke olması da göçlerin artmasının bir sebebi olmuştur. Kıbrıs’ta her insana göre bir yer ve ona göre bir Kıbrıs emlak tipi bulunur; Kıbrıs’ın gürültülü, dinamik, neşeli atmosferi ve bir yarasa gibi geceleri uyanan bir kısmında yaşabilirsiniz fakat tam tersine sakin, sessiz ve huzurlu bir yaşam arıyorsanız, onu da Kıbrıs’ta bulmanız mümkündür. Lefkoşa ve Girne de bu yerlere örnek olabilir. İki ilçede de hem sakin hem de dinamik bir yaşam bulmak mümkündür. Benimsediğiniz yaşam tarzına ağırlıklı ilçede Kıbrıs satılık ev alabilirsiniz, bu nedenle KKTC emlak ilanlarımızı ve yaşantınıza uyum sağlayacak Kıbrıs emlak seçeneklerinizi görmek için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

4.     Karlı Yatırım Olanakları

Kuzey Kıbrıs, her şeyin yanında fazlasıyla yatırım imkanı bulunduran bir ülkedir. KKTC emlak piyasasında yer alan arsa ve mülklerin değerlerinin sürekli olarak artmasıyla karlı yatırım olanakları sağlanır. Yatırım amaçlı kiraya verilen arsa ve konutların amortisman süreleri kısa olur, bu da Kıbrıs’ta yatırım yapmanın en büyük avantajlarından olmuştur. Corona virüs sebebiyle düşen fiyatlar da Kuzey Kıbrıs emlak üzerinde yatırım yapmayı daha kolay bir hale getirmiştir. Bu fırsatı kaçırmayın!

5.     Her Şey Burada

Kıbrıs, kendisini çeviren berrak denizi ve sıcak kumlu sahilleri ile bilinmesine rağmen yaz tatilinizi geçireceğiniz bir ülkeden çok daha fazlasıdır. Kıbrıs, birçok efsaneye konukluk etmiş, köklü bir tarihi olan bir ülkedir. Asırlardır varlığı bilinen Kıbrıs’ın dünya tarihinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Ayrıca oldukça modern bir ülkedir. Geleceğin ışığını tutan gençler için açılan dünyaca bilinen üniversiteleri bulunur. Kıbrıs emlak ve ulaşım imkanları da eğitim imkanları kadar gelişmiştir. Yerleştirilmiş otobüs ve metro durakları ile ulaşımın hızlı ve güvenli olması sağlanmıştır. Kıbrıs, çok yönlü ve modern bir yaşam sağlamak isteyenler için harika bir seçenektir. Siz de bu çok yönlü, modern hayatı yaşamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin ve size en uygun Kıbrıs satılık ev seçeneğini bulalım.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kuzey-kibristan-ev-almak-kolay-mi-zor-mu/

6. Muazzam Doğası

Beş Parmak Dağları, diğer adı ile Girne Dağları, ada ülkesi Kıbrıs’ın en büyük ikinci sıra dağıdır. Toplam uzunluğu yaklaşık olarak 160 kilometre ve genişliği 2 kilometreden biraz daha az olan Beş Parmak Dağı, Girne ve Mağusa ilçelerinin doğu bölümündedir ve ünlü Karpaz Yarımadası’na kadar uzanır.

Dağlar ile çevrili muhteşem dağ ve deniz manzarasına sahip olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, altın plajları, sahilleri, denizi, iklimi, yeşillikleri ve benzeri gibi doğal güzellikleri ile hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkını hem de yıl içerisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyarete gelen kişileri büyülemeyi başarmaktadır.

Gelişmiş Kıbrıs emlak sektörü her geçen gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin muazzam doğasından büyülenen kişiler sebebiyle gelişmekte ve tercih edilmektedir. Bu sebep ile eğer siz de Kıbrıs satılık ev arayışında iseniz web sitemizi inceleyebilir, kendinize en uygun Kıbrıs satılık ev ilanını bulabilirsiniz.

kıbrıssatılıkev

7.Tarihi Zenginlikleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, geniş bir tarihe sahip olması ile birlikte aynı zamanda pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, bu medeniyetlerden meydana gelmiş tarihi zenginlikler ile dolu bir ada ülkesidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözde bölgelerinden biri olan Girne bölgesinin simgelerinden biri olan Girne Kalesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde harika manzarası ve tarihi yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Akdeniz Bölgesi’ne epey hakim bir tepeye yapılan Girne Kalesine marinanın içerisinden de çıkılabilmektedir. Girne Kalesi, Bizanslılar tarafından Arap akınlarına karşı şehri korumak amacı ile yapılmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözde bölgelerinden biri olan Girne bölgesinde bulunan, Helenistik döneme ait donanma gemisi kalıntısının bulunduğu Batık Gemi ve Batık Gemi Müzesi, kale içerisinde ayrı bir bölmede geminin kalıntılarının bulunduğu tarihi yerdir. Bu Batık Gemi tarihi ile epey zengin bir gemidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilgi çekici bölgelerinden biri olan Mağusa’da ise 13. yüzyıl içerisinde Lusignanlar tarafından yapılmış olan Venedik Sarayı (Proveditore Sarayı) bulunmaktadır. Venedik Sarayı (Proveditore Sarayı) Kraliyet Sarayı olarak inşa edilmiştir. Namık Kemal Meydanı’nın batısında yer alan bu sarayda 2. Peter’in 1369 yılında başlayan saltanatına kadar Kıbrıs Kralları yaşamıştır. Deprem sebebi ile yıkılan Venedik Sarayı (Proveditore Sarayı)  günümüzde kalıntıları sebebi ile oldukça ilgi gören bir tarihi yapıdır.

Yine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilgi çekici bölgelerinden biri olan Mağusa’da, 1489 yılına kadar Mağusa şehrini çevreleyen Lüzinya surları bulunmaktaydı. Çok yüksek olmalarına rağmen ince bir yapıya olan bu sur duvarlarında bulunan 14 tane kule bulunmaktadır. Kuleleri ile epey ilgi çeken Mağusa Surları görülmeye değer bir yapıya sahiptir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yukarıda saydığımız tarihi güzelliklerine ek olarak pek çok tarihi zenginliğe sahiptir. Bu nedenle tatil ya da yatırım amaçlı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen pek çok kişiyi Kuzey Kıbrıs’ın tarihi zenginlikleri büyülemektedir.

Her gün daha da fazla gelişen Kuzey Kıbrıs emlak sektörü ile sizde tarihi zenginliklere sahip Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapabilirsiniz. Kıbrıs satılık ev ilanlarının amortisman sürelerinin kısa olması da Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak için güçlü bir neden teşkil etmektedir.

kıbrıssatılıkev

8. Temiz ve Huzurlu Havası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yarı kurak olarak adlandırılan bir iklim kuşağında yer alan bir ada ülkesidir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ada olması sebebi ile yaz mevsimlerini sıcak ve kuru geçiren Kuzey Kıbrıs, kış mevsimlerini ise daha ılık ve az yağışlı geçirmektedir.

Yıllık ortalama sıcaklığı 19 derece olan Kuzey kıbrıs’ın en sıcak ayı genellik ile Temmuz ayıdır. Kuzey Kıbrıs, Temmuz ayında 37 derece ile 40 derece arasında sıcaklıkları görmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ın en soğuk ayı ise Ocak ayıdır. Ocak ayında Kuzey Kıbrıs’ta sıcaklık 9 ile 12 derece arasında olmaktadır.

Muhteşem doğası sebebi ile temiz bir havaya sahip olan Kuzey Kıbrıs, çok soğuk olmayan iklimi sebebiyle de tüm yıl boyunca pek çok kişinin gözdesi olan huzurlu bir havaya sahiptir.

kıbrıssatılıkev

 

Bu içeriğimizde sizlere Kıbrıs satılık ev seçeneklerini değerlendirmeniz için  sebepler sunmaya çalıştık. Özet ile; Muhteşem tarihi ve doğal zenginlikleri, temiz havası, huzurlu ve bir o kadar da dinamik şehir hayatı, özellikle pandemi döneminde güvenli bir bölge teşkil etmesi vb. sebepler ile Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyebilirsiniz. Kıbrıs satılık ev ilanlarını ya da diğer Kıbrıs emlak çeşitlerini incelemek için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!