Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak istiyor ancak emlak sektörü hakkında yerli bilgiye sahip değil misiniz? Özellikle son yıllarda hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan Kıbrıs’a artan ilgi aşikâr. Bunun yanı sıra tatil ve gayrimenkul yatırımlarına artan ilgi sebebi ile gayrimenkul yatırımı seçenekleriniz arasında Kuzey Kıbrıs evleri de yer almalıdır. Peki, Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak için nelere dikkat etmelisiniz? Kıbrıs’ta yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler nelerdir? Ayrıca, üst düzey kâr getirisine sahip olan ve hiçbir zaman, değerini kaybetmeyen Kıbrıs gayrimenkul sektörü, değerini kaybetmemesi ile her geçen gün daha da değer kazanan bir sektördür.

Mutlu bir yaşam için Kuzey Kıbrıs daire çeşitleri oldukça avantajlıdır. Bu yazımızda, Kıbrıs’ta gayrimenkul yatımı yapmadan önce bilmeniz gerekenleri ele alacağız. İşte Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yaparken dikkat etmeniz gerekenler!

Mülkün Konumu

Doğa ile iç içe ve denize sıfır evlerde yaşamak isteyenler genellikle Kıbrıs evlerini tercih etmektedirler. İnsanların ilk tercihleri arasında yer alan Kıbrıs gayrimenkul sektörü ve satılık daire seçenekleri önemli bir konuma sahiptir. Kıbrıs’ta yatırım amacıyla bir eviniz olması demek orada yaşamanın avantajlarından da yararlanabilmeniz anlamına gelir. Ayrıca, evinizin bulunduğu semt ve sahip olduğu avantajlarda yatırım sektöründe değer kazanmasına yardımcı olan etkenler arasında yer alır. Bu yüzden merkezi, manzaralı, komşuluk ilişkileri iyi bir semtte yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilir: Girne Satılık Ev İlanlarını İncelerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Nokta!

Mülkün Konumu

Gayrimenkul Değerlemesi

Yatırım yapmak istediğiniz bu evin yatırım için uygun olup olmadığını anlamanız için gayrimenkul değerlemesi de oldukça önemlidir. Gayrimenkul Değerleme, bir evin veya mülkün, belli bir dönem ve şartlar içinde değerinin tespiti olarak tanımlanabilir. Yatırım yapacağınız mülkün gayrimenkul değerlemesi oldukça önemlidir. Gayrimenkul değerlemesi için çeşitli danışmanlık firmaları ile çalışabilirsiniz. Gold Mark olarak sunduğumuz hizmetlerden birisi de gayrimenkul değerleme hizmetidir. Sizler için gayrimenkul değerlemesi yüksek mülk seçeneklerini buluyor ve sizlere sunuyoruz.

Dikkatinizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs’ta Yazın Neler Yapılır?

Gayrimenkul Değerlemesi

Yatırım Amacı ve Yatırım Ufku

Kıbrıs, büyük şehir stresinden sıkılanlar için bir kaçış noktası olarak da görülmektedir. Bir ada ülkesi olan Kıbrıs; büyük şehirlerdeki trafik sorunlarını, çevre kirliliği ya da aşırı yoğun bir yaşam tarzına sahip değildir. Kıbrıs yatırım için birçok avantaja sahip bir ada ülkesidir.

Kıbrıs evleri kendini İstanbul’daki hatta Türkiye’deki evlere göre daha kısa sürede amorti edebilir. İstanbul’dan alacağınız bir ev kendini 20 yıl ve üzeri bir sürede amorti ediyorsa Kıbrıs gayrimenkul yatırımı için aldığınız bir ev ile ortalama 10-15 yıl gibi bir sürede paranızı geri kazanma ihtimaliniz var. Ayrıca pound ile satın aldığınız evlerin değerinin düşme ihtimali neredeyse imkânsızdır. Yatırım amaçlı satın aldığınız evinizi ister kiraya verebilir isterseniz de kendiniz oturabilirsiniz.

Yatırım Amacı ve Yatırım Ufku

Genel Emlak Piyasası

Gayrimenkul sektörü, her ne kadar kârlı yatırım seçeneklerinden olsa da birçok farklı faktörden etkilenen fiyatları bir sektördür. Bildiği gibi gayrimenkul yatırımında kazanç elde etmek için almak istediğiniz mülkü ucuzken almanız ve değeri arttığında satmanız gerekir. Gayrimenkul sektöründe yatırım, risk içeren bir yatırım biçimidir ve geleceğe yönelik riskler doğru analiz edilmelidir. Kıbrıs gayrimenkul yatırımı için bilmeniz gereken birçok etken bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 

  1. İmar ve iskân izni olması
  2. Tapunun sorunsuz olması
  3. Mülk kullanım belgesi
  4. Gayrimenkulün bulunduğu bölgede bir kamulaştırma olmaması
  5. Zemin incelenmesinin doğru şekilde yapılması
  6. Deprem ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklı olması
  7. Kooperatif yapılarında ortak kullanılan alanları ve hakları

Genel Emlak Piyasası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı ve ev almanın avantajlarından bahsettik. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi, manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu hayat standartları ile herkes için gözde bir yerdir. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes KKTC emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir ya da web sitemiz üzerinden hizmetlerimizden faydalanabilir.

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!