Kıbrıs’tan Satılık Daire Almak için 3 Haklı Sebep!   

Günümüzde insanlar, şehir hayatının sebep olduğu gürültü ve çevre kirliliğinden kaçarak daha çok doğa ile iç içe yaşamayı tercih etmektedirler. Bunun yanı sıra, en büyük getiriye sahip olan yatırım türünün emlak yatırımı olması da insanları ev sahibi olmaya teşvik etmektedir. Doğa ile iç içe ve denize sıfır evlerde yaşamak isteyenler genellikle KKTC emlak sektörüne yönelmektedirler. Kıbrıs satılık daire seçenekleri, temiz havası ve deniz manzarası imkânlarının yanı sıra yatırım yönünden de faydalı olduğu için birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

İnsanların ilk tercihleri arasında yer alan KKTC emlak sektörü ve Kıbrıs satılık daire seçenekleri önemli bir konuma sahiptir. Kıbrıs’ın emlak sektöründe öncü olmasının temel sebepleri bulunmaktadır.  Bu sebeplerden birisi de insanların denize sıfır yaşamak ve doğa ile iç içe olma arzusudur. Ayrıca, üst düzey kâr getirisine sahip olan ve hiçbir zaman, hiçbir koşulda değerini kaybetmeyen KKTC emlak sektörü, değerini kaybetmemesi ile her geçen gün daha da değer kazanmaktadır. Bu sebeple, KKTC emlak yatırımı ile kazancına kazanç eklemek isteyen yatırımcılar Kıbrıs satılık daire seçeneklerini de yakından takip etmektedirler.

Mutlu bir yaşam için de KKTC emlak ve Kıbrıs satılık daire çeşitleri oldukça doğru tercihlerdir. Bu yazımızda, konuyu detaylı bir şekilde ele alacağız. İşte Kıbrıs’tan satılık daire almak için 3 haklı sebep!

 1. Kıbrıs Satılık Daireler İnanılmaz Kârlıdır!

Kıbrıs, büyük şehir stresinden sıkılanlar için bir kaçış noktası olarak görülebilir. Bir ada ülkesi olan KKTC; mega kentlerin yaşadığı trafik sorunları, çevre kirliliği ya da aşırı yoğun bir yaşam tarzına sahip değildir.

Günün istediğiniz saatinde evinize yürüme mesafesindeki bir plajdan denize girebilir, turistlere yönelik bir mağaza açıp geçiminizi oradan sağlayabilir ya da KKTC’nin seçkin üniversitelerinde İngilizce eğitim alabilirsiniz. Kısacası, bir ada ülkesinde doğayla iç içe bir yaşam istiyorsanız Kıbrıs tam size göre bir yer olabilir.

Amortisman süresi olarak baktığınızda KKTC’deki evler kendini İstanbul’daki hatta Türkiye’deki evlere göre daha kısa sürede amorti edebilir. İstanbul’dan alacağınız bir ev kendini 20 yıl ve üzeri bir sürede amorti ediyorsa KKTC’de ortalama 10-15 yıl gibi bir sürede paranızı geri kazanma ihtimaliniz var. Ayrıca pound ile satın aldığınız evlerin değerinin düşme ihtimali neredeyse imkânsızdır. Yatırım amaçlı satın aldığınız evinizi ister kiraya verebilir isterseniz de kendiniz oturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Emlak Yatırımı Nedir? Ev Almak İyi Bir Yatırım mıdır?

kıbrıssatılıkev

2.Kıbrıs Satılık Daireler Tertemizdir!

Kıbrıs’ta satılık daire almak tamamen uğraşsızdır. Kıbrıs’ta nüfus az olduğu için evler çok el değiştirmemiştir. Bu sebeple çoğu konut neredeyse hiç oturulmamış kadar temizdir. Senelerce oturulmuş bir ev bile asla çok fazla bakım yapmanızı gerektirmez. Ayrıca Kıbrıs’ta oturmayacaksanız ve evi sadece yatırım amaçlı alıyorsanız evinize çok kolay bir şekilde kiracı bulabilmeniz de mümkün. Sürekli olarak bakım gören ve temiz olan bu evler ile yatırım yapmak için siz de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kıbrıssatılıkev

3.Kıbrıs Yaşamak için En Huzurlu Yerdir!

Kıbrıs; denizi, havası, caddeleri, sokakları ile huzurlu hissetmenizi yardımcı olur. Havası ve esintisi içinizi ferahlatır, ılıman iklimi ruhunuza besler. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Kıbrıs’ın satılık daire ve ev seçenekleri ile ev sahibi olmak, oldukça avantajlıdır. Gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında bozulmamış doğası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kıbrıs, her zaman tertemiz havası ve mükemmel evleri ile bilinen bir ada ülkesi olmuştur.

Dünya çapında tüm insanlar, Kıbrıs’ı görmek, Akdeniz sularında yüzmek, havasını hissetmek, otellerinde konaklamak ve gece hayatını yaşamak için Kıbrıs’a gelmektedir. Bu denli Akdeniz’in gözbebeği olan Kıbrıs’ın en başarılı gayrimenkul sektörüne sahip olması ve Kıbrıs’ta bir eviniz olması demek tüm bu avantajların elinizin altında olması demektir. Bu kadar turiste ev sahipliği yapmasına rağmen pandemi sürecinde hastalık oranı en düşük ülkeler arasında yer alan Kıbrıs, bir ada ülkesi olması ile havasının ve doğasının ne kadar temiz olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Ayrıca kariyer hayatı için de oldukça imkân sunan Kıbrıs, istihdam oranı yüksek, ticarete uygun bir ülkedir. Şehirlerinin canlılığı ve aktifliği Girne’de yaşama isteğinizi artıracak, akşam dışarı çıktığınızda nasıl güzel bir şehirde olduğunuzu hissedeceksiniz. Tüm bu avantajların yanı sıra Turizm ve eğitim alanında da yapılan yatırımlar Kuzey Kıbrıs’ın gelişimi için büyük katkı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Girne’de Satılık Daire Mi Arıyorsunuz?

kıbrıssatılıkdaire

En Popüler 3 Kıbrıs Satılık Dairemiz: 

Kıbrıs’ın son zamanlardaki en popüler 3 satılık dairesi aşağıdaki gibidir:

1. Minimalist Girne Satılık Daire       

Esentepe’de yer alan proje minimalist ve fonksiyonel bir mimari yapıya sahiptir. Yaşanabilir konseptte villalar, 8000m² arazi üzerine inşa edilmiştir. Her biri özel havuzlu ve bahçeli, deniz manzaralı 13 ayrı villadan oluşan, yeşil ve mavinin uyum içinde buluştuğu bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Proje detayları ise şu şekildedir:

 • 3+1 villa m²
 • 170 m² net+ 50 m² balkon + 70 m² çatı terası
 • Başlangıç tarihi: 11 Ekim 2021’dir.Teslim tarihi ise Ocak 2023’tür.
 • Villanın fiyatı: £299,000 değerindedir.

Daha detaylı incelemek isterseniz: Girne Satılık Havuzlu Daire

kıbrıssatılıkdaire

2. Yeniboğaziçi’nde Bir Güzellik

Kuzey Kıbrıs’ın Yükselen Değeri Yeniboğaziçi (Cittaslow) Bölgesinde Denize 1km Mesafede Lüks bir villa projesidir. Projenin diğer detaylı ise şu şekildedir:

 • 610m2 arazi içerisinde yer alır
 • 260m2 (47m2 Teras) genişliğindedir.
 • Yüksek tavanlı zemin kat 3.20m. uzunluğundadır.
 • 1 adet Zemin Kat 3 adet 1. Katta Toplam 4 Yatak Odası (Hepsi Ensuit, Ebeveyn Odasında Dolap Odası) bulunur.
 • Salon, yemek odası ve açık plan mutfak yan yanadır, tamamı havuza cephelidir.
 • 4×11 Metre Yüzme Havuzu bulunur.
 • Şömine bulunmaktadır.
 • Çamaşır Odası bulunmaktadır.
 • Nisan 2022’de Teslim edilecektir.
 • Villanın fiyatı: £230,000 değerindedir.

Daha detaylı incelemek isterseniz: Mağusa Satılık Havuzlu Villa

kıbrıssatılıkdaire

3.Manzarası Yeter

İskele Boğaz Projesi, Kuzey Kıbrs İskele’de kesintisiz deniz manzarası ile ses getirecek yeni villa projemizdir. Plaja yalnızca 300 metre yürüyüş mesafesi uzaklıktadır. Projede 12 adet ikiz villa ve 20 adet Quarto (4lü villa) yer alacaktır. Projede yer alan ortak kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

 • Ortak Kullanım Açık Yüzme Havuzu (500m2) ve Aqua Park
 • Peyjazlı Ortak Alanlar
 • Çocuk Oyun Alanı
 • Barbekü
 1. Proje, konum olarak ise restorantlar ve Boğaz Marinaya 10 dakika uzaklıkta yer alır.
 2. Ercan Havalimanı’na 45dakika uzaklıktadır.
 3. Bafra’ya (turistik merkez) 20 dakika uzaklıktadır
 4. Tarihi ve arkeolojik bir şehir olan Gazimağusa’ya 30 dakika uzaklıktadır
 5. Kıbrıs’ın incisi- Girne Limanı’na arabayla 1 saat uzaklıktadır.

Daha detaylı incelemek isterseniz: İskele Satılık Teraslı Villa

kıbrıssatılıkdaire

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin emlak sektörü öncülerinden olan Gold Mark Estates olarak bu yazımızda Kıbrıs satılık daire ve KKTC emlak sektörü konusu ile Kıbrıs’ta denize sıfır yaşamak isteyenler veya Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar için çeşitli bilgiler sunduk. Kuzey Kıbrıs, muhteşem doğası, büyüleyici denizi ve manzarası, eğlence dolu yaşamı, huzurlu ve konforlu hayat standartları ile herkes için gözde bir yerdir. Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde sahil bölgesinden yatırım yapmak isteyen herkes Kıbrıs emlak sektörünün öncülerinden olan Gold Mark Estates ile iletişime geçebilir veya web sitemiz üzerinden hizmetlerimizden faydalanabilir.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!