Kıbrıs’ta Kalınacak Yerler Nerelerdir?

Genellikle yaz aylarında araştırılanlardan birisi Kıbrıs tatil konusudur. Bir sonraki konu ise Kıbrıs’ta nerede kalınır? Ya da daha da incelemek ve bilgi sahibi olmak için Kıbrıs’ta kalmak için en güzel yerler nerelerdir? Tabii ki de bu sorulara yanıt bulmak çok kolay olmayacaktır. Kıbrıs tatil hakkında birden fazla sayıda bilgi, yorumlar bulunmaktadır ve kafanız karışabilir. Bu yazımızda sizlere yanıtını merak ettiğiniz Kıbrıs’ta kalınacak yerler nerelerdir? sorusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Böylelikle aklınızın bir köşesinde bulunan Kıbrıs tatil planınız ve diğer tüm fikirleriniz için bir taslak oluşturabileceksiniz.

Bu sorunun cevabı hızlı bulunamayacağını söylemiştik. Bu durumu şöyle açıklayabiliriz ki; her kişinin tatil anlayışı farklıdır. Mesela kimisi Kıbrıs’ın incisi olan Girne’de tatil yapmayı tercih edecekken kimisi adını duyurmayı başarmış, biraz daha kalabalık ve başkent olan Lefkoşa’yı tercih edebilir.

Kıbrıs sandığınızdan çok daha büyük bir adadır. Gelişen emlak sektörüyle, muhteşem evleriyle konaklama yerleri bulunmanız kolay olacaktır. Tabii konaklamadan önce Kıbrıs’ta kalınacak yerler sorusuna kendinize göre yanıt bulabilmeniz harekete geçmenizi hızlandıracaktır. Beraberinde hem kendiniz istediğiniz gibi tatil geçireksiniz hem de harika konutlarda anılar biriktireceksiniz. Belki de çoğu kişi gibi tatilinizi geçireceğiniz yerlerde bulunmaktan hoşnut kalarak kendinizi Kıbrıs satılık ev ilanlarına bakarken bile bulacaksınız!

1- LEFKOŞA

Öncelik verdiğimiz ilk şehrimiz Lefkoşa. Tatil yapmayı sevenlerden bazıları, gidecekleri ülkenin başkentinde vakit geçirmeyi tercih eder. Bu düşüncenin altında başkentin daha gelişmiş olması, neye ihtiyaç var ise bulunabilir olması yatar. Kişiye göre değişen kimine göre doğru kimi ne göre yanlış bir düşünce yapısıdır. Lefkoşa, Kıbrıs’ın en kalabalık kentidir. Sakin yerlerden ziyade daha kalabalık, canlı bir şehirde tatil yapmayı veya yaşamayı tercih ediyorsanız sizin için doğru bir yer olacaktır. Lefkoşa’nın kendine has evlerinde vakit geçirmek istiyor iseniz buradan inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Lefkoşa Satılık Ev 

2. GİRNE

Kuzey Kıbrıs’ın turistler tarafından tercih edilen yerlerinden birisi Girne! Kıbrıs’ın incisi unvanıyla günümüze kadar ününü korumaya devam eden bir yer. Bu şehrin doğal güzellikleri, kültürel yapısı, tarihi eserleri ile bambaşka bir havası olduğunu söyleyebiliriz. Henüz Kıbrıs’a hiç gitmemişken bile Girne ismini duymuş olmanız çok yüksek bir ihtimal. Ticaret limanlarıyla ve birçok ilinde barındırdığı harika sahilleriyle misafirlerini ağırlıyor. Girne’de bulunan Alsancak, Lapta, Pınarbaşı, Beylerbeyi, Boğazköy, Karaağaç ve daha birçok ilinde kendinize uygun bir konaklama yeri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Girne Satılık Ev 

3. İSKELE

Girne’den sonra Kıbrıs tatil için gelen turistleri ağırlayan en büyük şehir İskele’dir. İçerisinde barındırdığı kiliseleri, manastırları, sahilleri ve gezilecek birçok yeri ile ilgi çekmeyi başarmış bir şehirdir. Kıbrıs satılık ev imkanlarıyla İskele şehrininin beğendiğiniz bir ilinde ev sahibi olmanız mümkün. Böylelikle İskele’de ev sahibi olarak, yaz aylarınızı aralıksız tatil yaparak geçirebilirsiniz. Üstelik burada satın alacağınız bir konutu kendinize yatırım olarak düşünün. Tabii ki de sahibi olunan her konut bir yatırım aracıdır. Fakat İskele’de sahip olunan bir ev sahibini her zaman diğer ev sahiplerinden avantajlı kılar. Yalnızca tatil amaçlı vaktinizi geçireceğiniz İskele’de ki evinizi diğer mevsimlerde kiralara vererek kendinize bütçe çıkarabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İskele Satılık Ev 

Tatil yapmak için veya kendinize yaşam alanı yaratmak için bulunmaktan hoşnut olduğunuz Kıbrıs bölgelerinden birini tercih edecek olursanız, Kıbrıs emlak sektöründe kendinize göre bir ev bulma imkanınız çok yüksektir.

Geçmişten bugüne verdiğimiz hizmetlerle ismimizi duyurmuş olup, Kıbrıs satılık ev arayıcılarının destekçisi olarak son derece kaliteli hizmetler sunmaktayız. Konumlarının güzelliğiyle ve kalitesiyle hayran kalacağınız evleri incelemek ve bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kıbrıs satılık ev ve Kıbrıs tatil ile ilgili soracağınız tüm sorular hakkında bizimle iletişim halinde olmaktan çekinmeyin.

 

 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!