Kuzey Kıbrıs’ta Neler Oluyor? İşte Çok Şaşırtacak Bilgiler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gelişen ve hızla büyüyen inşaat sektörü dolayısıyla birçok emlak haberleri de ardı adına gelmektedir. Konut projelerinin hızla arttığı, büyük ortaklıkların kurulduğu, başarılı konut tasarımları ile adını birçok ülkede duyurmayı başaran Kuzey Kıbrıs emlak sektörünün güçlü markalarını da heyecanlandırmaya devam etmektedir. Bizde bu içeriğimizde Kuzey Kıbrıs’ta çok şaşıracağınızı düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaşacağız.  

Kıbrıs Town Houses Projesi 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti her zaman denizi, kumu, turistlik mekanları ve otelleri ile meşhur bir yerdir. Turistler eğlenmek, dinlenmek, Türk yemeklerini tatmak ve denizin keyfini çıkarmak gibi türlü sebeplerden bu eşsiz adayı tercih ederler. Gel gelelim tüm bunların yanında Kuzey Kıbrıs’ta başta İngilizler olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinin ve Türklerin dikkat çeken birçok unsur oluştu. Yaşam standartlarının yüksek oluşu, uygun iklim koşulları ve daha birçok nedenden ötürü insanlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşamayı tercih etmeye başladılar. Bu durumun ekonomiye büyük katkısının olmasının yanında Kıbrıs emlak sektörüne de önemli getirileri olmuştur. İnşaat ve emlak sektörünün önemli öncülerinin ve yatırımcıların dikkatini çekerek büyük projelere imza atılmaya başlandı. Bu projeler yönetilirken en dikkat edilen noktalar Kuzey Kıbrıs’ın kültürünü ve eşsiz doğasını bozmadan hayata geçirilmeye çalışılmasıdır. Bunun en güzel örneklerinden biri Kıbrıs Town Houses konut projesidir. İlkelerinden birinin sürdürülebilirlik olması en dikkat çeken ve taktir gören ayrıntılar arasındadır. Her ülkede önemli olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içinde önemli olan tasarruf süreci böylece başlamış ve hayata geçirilmiş olmuştur. Enerji kaynaklarının doğru ve etkin bir şekilde kullanılmasıyla oluşturulan Kıbrıs Town Houses konut projesi böylece hem dünyaya sesi duyurdu hem de inşaat sektörüne damgasını vurmuştur. 

Kuzey Kıbrıs Emlak Sektörünün Altın Yılı  

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde artan gayrimenkul satın alma talebi nedeni ile konut fiyatlarında gelecek zaman diliminde artış beklenmektedir. Gelişen ve büyüyen emlak sektörü ve yeni konut projelerinin de bu sektöre önemli bir katkı olmuştur. Gelecek yıllarda en büyük talebin Türk vatandaşlarından geleceği öngörülmektedir. Türklerin Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan ilgisinin bir diğer sebebi elbette ki kültür yakınlığı ve daha avantajlı bir yaşam tercihidir.  

Tüm bunların yanında dikkat geçen bir diğer nokta ise Güney Kıbrıs’tan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne olan talebin de aynı oranda artış göstermesidir. Kuzey Kıbrıs’ta geçmiş zamanlarda Rum gayrimenkullerine yatırım yapmak korkutucu görünmekteydi. Ancak iki ülke arasında anlaşma sağlanması dolayısıyla ev fiyatlarının yükselişe geçmesi oldukça beklenen bir süreçtir. Yatırımcıların böyle durumda kısa sürede harekete geçmeleri önerilmektedir.

Kuzey Kıbrıs İskele Long Beach

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en gözde yerlerinden biri İskele ilçesidir. Özellikle İskele, Long Beach sahilinin güzelliği ve büyüsünü nedeniyle çevresine oldukça etkileyici yatırım fırsatları sunan konut projelerine ev sahipliği yapmaya başlamıştır. ‘’Kıbrıs’ın en iyi projesi’’ olarak da söylenen İskele Long Beach konut projeleri kolay ödeme fırsatları ile oldukça dikkat çekicidir. Kıbrıs satılık ev arayışında olanlar için İskele bölgesini de değerlendirmelerini öneririz.  

İlginizi Çekebilir: İSKELE – LONG BEACH PROJEMİZ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız. Kuzey Kıbrıs satılık ev fırsatları ile ilgili bizlerden bilgi alabilir, en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz.  

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!