Kıbrıs’ta Yaşamak İsteyeceksiniz, Mutlaka Okuyun!

Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyen herkesin aklındaki ortak soru, özellikle bir yabancı ülke vatandaşı, Türk vatandaşı olarak yeni bir ülke olacak olan KKTC’de yaşamın nasıl olduğudur. KKTC emlak piyasasının en büyük müşterilerinden olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, yalnızca bir yatırım amaçlı değil de yaşam amaçlı Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceliyor olabilirler. Bu ilanların ortak özelliği de hem Türkiye’de yapılan yatırıma göre çok daha avantajlı, karlı olmaları, hem de yaşamın Türkiye’ye göre çok daha rahat ve stressiz olması. Gelin isterseniz KKTC emlak sektörünün en tecrübeli firması olan GoldMark Estates ile yapacağınız Kıbrıs emlak yatırımının size sağlayacağı yaşam avantajlarından bahsedelim.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ın Neresinde Yaşanır?

Kıbrıs Satılık Ev Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

KKTC emlak yatırımının size sağlayacağı hem maddi avantajları, hem de yaşamınıza katacağı pek çok farklı güzellik vardır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir ev satın almak, bir ada ülkesi olmasının getirmiş olduğu pek çok avantajla birlikte bir Türk yurdu oluşu nedeniyle de yabancılık çekmemenizi sağlayacaktır. Kıbrıs’ın güzel sahilleri, doğası ve gelişmiş altyapıya sahip şehirleriyle birlikte sizlere güzel bir yaşam vaat ediyor.

Kıbrıs satılık ev fiyatları incelenecek olursa, İngiliz sterlini üzerinden dönen KKTC emlak piyasasının Girne, İskele, Gazimağusa ve Lefkoşa şehirlerinin fiyat olarak değişken olduğu ancak hepsinin de avantajlı yatırım fırsatları sunduğu görülebilir.

 

Kıbrıs Ev FiyatlarıGirneGazimağusa
Ortalama Daire Fiyatları£55,000 – £105,000 arasında değişmektedir.£40,000 – £75,000 arasında değişmektedir.
Ortalama Müstakil Ev, Villa Fiyatları£150,000 – £250,000 arasında değişmektedir.£55,000 – £215,000 arasında değişmektedir.

 

Bu fiyatlar tamamen ortalama fiyatlardır. Daha fazla KKTC emlak fiyatı bilgisi isterseniz, GoldMark Estates üzerinden rahatlıkla fiyatlara ulaşabilirsiniz. Evin konumu, şehir merkezinden uzaklığı ve bina özellikleri fiyatları doğrudan etkilemektedir. Ayrıca Lefkoşa ve İskele şehirlerinde Kıbrıs satılık ev fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için GoldMark Estates KKTC emlak ilanlarını inceleyebilirsiniz.

kktcemlak

Kıbrıs’ta Yaşamak, KKTC’de Üniversite Okumak

KKTC emlak yatırımının size getireceği yaşam olanakları incelenecek olursa, ilk önce gelişmiş ve neredeyse AB standartlarında bir yaşamın sürdüğü şehirleri ön plana çıkacaktır. KKTC, özellikle eğitim kalitesi olarak Akdeniz’in önde gelen ülkelerinden birisidir. Pek çok farklı üniversite ve şehirlere yayılmış kampüsleriyle Kıbrıs’ta üniversite okumak günümüzde tüm dünyaca tercih edilmektedir. Kaliteli eğitim almak isteyen, tıp, mühendislik gibi bölümleri hem Türkiye ile denkliği bulunan hem de başarılı eğitimlerin verildiği kurumlarda okumak isteyen tüm gençlerin akıllarına gelen ilk ülkelerdendir. Kıbrıs’ta yaşam da oldukça rahattır. Yaşadığınız sürecin adeta bir tatil gibi geçmesi de cabasıdır. İstanbul, İzmir gibi şehirlerde de deniz bulunur, ancak KKTC’de istediğiniz an  5-10 dakika mesafedeki sahillerde denize girebilir, Akdeniz ikliminin getirmiş olduğu muhteşem olanakları sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

KKTC’de Güvenli Bir Yaşam Sürün

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, dünyada suç oranının en az olduğu ülkelerden biridir. İnsanların birbirine saygılı olduğu, kimi yerlerde mahalle kültürünün devam ettiği Kıbrıs’ta yaşamak, her daim güvende hissetmek demektir. Büyük şehirlerinden küçük köylerine KKTC, huzurlu bir yaşam için biçilmiş kaftandır. Özellikle çocuklu ailelerin ve üniversite öğrencilerinin tam anlamıyla rahat edeceği Kıbrıs, güvenlik kaygıları olan herkes içindir. Gecenin her anı sokakların canlı ancak güvenli olduğu Girne, Lefkoşa gibi şehirlerde yaşadığınız zaman, asla başıma bir şey gelir mi korkusu yaşamayacaksınızdır. Aynı zamanda gelişmiş bir sahil, deniz kültürü olan KKTC insanı, adımınızı attığınız ilk andan itibaren kendinizi evinizde hissetmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Tatil Yapmak mı Kıbrıs’ta Yaşamak mı? İşte Harika Bir İçerik!

GoldMark Estates ile Kıbrıs’ta Yaşama Adım Atın!

GoldMark Estates olarak sizlere pek çok farklı Kıbrıs satılık ev ilanı sunuyoruz. KKTC emlak sektöründe lider firmalardan olan GoldMark’ın sunmuş olduğu ilanların her biri teknik detaylarıyla, konumuyla araştırılmakta ve sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca KKTC oturma izni, kira sözleşmeleri gibi konularda da GoldMark’a danışarak aklınızdaki tüm sorulara cevaplar bulabilirsiniz. Kısacası Kıbrıs’ta yaşamak isteyen herkesin ilk danışması gereken emlak yatırım ve portföy yönetim şirketi GoldMark Estates’tir. Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelemek için GoldMark Kıbrıs satılık ev sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bizimle iletişime geçerek aklınızdaki tüm sorulara yanıtlar bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Girne Gezilecek Yerler| 10 Harika Öneri!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!