KKTC Emlak Dünyası Ne Durumda?

2020 yılında dünyayı sarsan ve karanlığa boğan Covid-19, KKTC’yi de büyük bir şiddetle etkisi altına almıştır. Virüsten kaynaklı olarak büyük bir krizin ortaya çıktığı dünyada, KKTC de ekonomik olarak büyük bir darbe almıştır.

KKTC proaktif bir anlayış benimseyip hızlıca aldığı etkili önemler sayesinde diğer ülkelerle kıyaslandığında hızlı bir şekilde toparlanmış ve sürecin başında büyük kriz öngörüsünü boşa çıkartarak büyük maddi kayıpların yaşanmasına engel olmuştur.

Geçici veya kalıcı olarak kapanan işletmelerin ve üretim merkezlerinin zarar verdiği KKTC ekonomisi, doğru yönetilen pandemi sürecinde diğer ülkeler kadar zarar etmemiş ve kısa sürede toparlanmıştır. Küresel çapta azalan üretim, yüksek fiyatlara sebep olmuştur. Ancak durumu başarılı bir şekilde analiz edip erkenden önemler alan KKTC zararın boyutunu minimalize etmiştir.

Virüsün getirdiği yıkıcı etkinin hala kendisini gösterdiği 2021 yılı, KKTC emlak dünyasının önemini arttırdığı bir sene olarak başlamıştır. Pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında önemini, yapılan yatırımlara verdiği karşılıklarla kanıtlayan Kıbrıs emlak dünyası, alınan tedbirler dolayısıyla dünya emlak pazarları arasında en az hasar gören noktalardan birisi olmuştur.

2020 yılına kadar KKTC emlak dünyası, ev alarak yatırım yapmak isteyenlerin buluşma noktasıyken 2021 yılında bu durum değişerek, insanların yatırım yapmayı değil yaşamayı istediği bir konum olarak öne çıkmaktadır.

Pandemi döneminde büyükşehirlerin apartmanlarında dört duvar arasında bunalan kişiler, KKTC’nin geniş, bahçeli, güneş gören ve ferah evlerinde özgürlüğü ve huzuru yakalamayı amaçlamaktadır. Pandemiyle birlikte kira getirisi beklentisi yerini huzur ve ferahlık arayışına bırakmıştır. Bu bağlamda en iyi konumlar listesinde ilk sırada Kıbrıs yer almaktadır.

Önceleri yatırımcılar için muhteşem bir konum olarak görülen KKTC emlak dünyası, şimdilerde nefes alma noktası olarak görülmektedir. Göz alabildiğine uzanan sahilleri, gökyüzüyle bir olan Akdeniz’in maviliği adayı büyülü bir nokta haline getirmektedir.

kıbrısakıllıev

Kıbrıs Satılık Ev İlanları Ne Durumda?

Kıbrıs emlak dünyası tarihin her döneminde ilgi görmüş ve doğa, tarih ve huzurun birleşme noktası olan büyülü Kıbrıs, her dönemde büyük rağbet görerek huzuru arayanların taşındıkları yeni yuvaları olmuştur.

Kıbrıs emlak dünyası önceleri, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için muhteşem potansiyel sahip bir nokta olarak görülürken, 2020 yılının ardından nefes alınacak ve huzura kavuşulacak nokta olarak öne çıkmıştır. Sahip olduğu geniş, bahçeli evler, yatırımcıların maddiyattan daha değerli olan kendi sağlıkları için yeni gözdesi olmuştur. Bu bağlamda Kıbrıs emlak dünyası 2021 yılının gözdesi olmuştur.

Pandeminin ikinci yılına girdiği bu günlerde, şehir yaşamından sıkılıp nefes almak ancak yine de şehirden uzaklaşmak istemeyen kimseler için en uygun noktaların başında Kıbrıs gelmektedir. Sakinden kalabalık, kalabalıktan sakin ada yaşamı, pandeminin stresinden ve tehlikesinden kurtulmak için sığınılabilecek en iyi nokta olarak öne çıkmaktadır. Bu noktada 2020 yılında KKTC’de alınan Covid-19 önemlerinin büyük bir rolü vardır. Erken alınan önemler, virüsün adada kısa sürede kontrol edilmesinde büyük bir öneme sahiptir. Bu bağlamda virüs tehlikesinin oldukça az olduğu adada yaşamak, anakarada olduğunda çok daha güvenli olacaktır. Bu düşünceye sahip, sayısı azımsanamayacak seviyede çok olan insanlar, 2021 yılında Kıbrıs emlak dünyasının bir parçası oluyorlar.

Tüm bunların yanında Kapalı Maraş’ın tekrardan açılması, KKTC emlak dünyasının da çok büyük oranda hareketlilik kazanmasına sebep olacaktır. Yıllardır kapalı olan ve göz alıcı sahilleriyle öne çıkan Kapalı Maraş, yeni bir yaşam merkezi olarak 2021 yılında eski günlerine dönecek ve büyülü bir şehir olarak yeniden öne çıkacaktır.

Kıbrıs Kiralık Ev İlanları Ne Durumda?

Kıbrıs emlak dünyası 2020’de pandeminin gölgesinde geçmesine rağmen hareketli bir dönem yaşamıştır. Bu noktada erken alınan tedbirler büyük rol oynamaktadır. Alınan tedbirlerin yanı sıra Kıbrıs’taki evlerin genellikle bahçeli geniş ve ferah evler olması da büyük bir role sahiptir.

2020 yılını Covid-19 nedeniyle evlerde geçiren ve dört duvar arasında adeta psikolojik bir savaş veren kimseler, betonarme yapılardan uzaklaşıp doğanın mavi ve yeşil tonlarının arasında özgür kalmak istemektedir. Bu tanıma uyacak en iyi konumların başında Kıbrıs yer almaktadır.

Betonarme yaşamdan uzaklaşma noktası olarak öne çıkan Kıbrıs, özellikle pandemi döneminde adeta bir kurtuluş noktası olarak öne çıkmaktadır. Bu bağlamda KKTC emlak dünyasının gerek 2020 gerek 2021 yılında oldukça hareketli olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir.

Pandemi sürecinde daha güvenli olduğu düşünülen KKTC’de kiralık ev tutmak pek çok kişi tarafından oldukça mantıklı bir düşünce olarak görülmektedir. Bu bağlamda anakaradan uzaklaşıp güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir eve sahip olma düşüncesi KKTC emlak dünyasını oldukça hareketlendirmiştir.

Pandemi döneminde denizin, doğanın, huzurun ve en önemlisi özgürlüğün tadını çıkartmak isteyen kişiler için KKTC emlak dünyası kiralık ev ilanları göz doldurmaktadır. Bu bağlamda Kıbrıs emlak dünyasındaki kiralık ev hareketliliği de büyük oranda artmıştır.

Şehir Şehir KKTC Emlak Dünyası

3.354 kilometrekare bir alana sahip olan KKTC, ilçe statüsünde 6 büyük yerleşim yerine sahiptir. Bu yerleşim yerleri; Lefkoşa, Lefke, İskele, Güzelyurt, Girne ve Gazimağusa’dır.

KKTC’nin nüfus yoğunluğu en fazla olan yerleşim yerleri Lefkoşa ve Girne olarak öne çıkmaktadır. Pandemi dönemiyle birlikte büyük oranda rağbet gören bu şehirler, KKTC emlak dünyasının en hareketli olduğu merkezlerdir.

Girne Satılık Ev İlanları Ne Durumda?

Muhteşem sahilleri, eşsiz doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan Girne, özellikle sahip olduğu sahille öne çıkmakta ve Akdeniz’in en çok rağbet gören tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Kıbrıs satılık ev ilanlarının en yoğun şekilde yer aldığı Girne, eğlenceli gece hayatıyla da öne çıkmaktadır.

Girne, Kıbrıs satılık ev ilanlarının en çok olduğu şehirlerin arasında önemli bir yere sahiptir. Sahip olduğu tüm eşsiz özellikler Girne’yi öne çıkarmaktadır. Pandemi sürecinde evlerinden çıkamayan kişiler, sahil kenarında; bahçeli, ferah ve güneş gören bir evde yaşamanın hayalini kurmaktadır. Tüm bu özelliklere sahip olan Girne, pandemi boyunca alınan önlemlerden dolayı virüs riskinin oldukça az seviyelerde olmasından dolayı adeta huzur ve özgürlük özlemi yaşayanlar için biçilmiş kaftan olarak adlandırılabilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı Girne satılık daire ilanlarının en fazla olduğu kentler arasında yer almakta ve KKTC emlak dünyasının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Lefkoşa Satılık Ev İlanları Ne Durumda?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lefkoşa, tarihin getirdiği kültürel mirasla bir mozaikmişçesine tüm renkleri sergilemekte ve tüm heybetiyle görenleri büyülemektedir. Akdenizin üçüncü, Doğu Akdeniz’in en büyük birinci adası olan Kıbrıs’ın ve dolayısıyla tüm Doğu Akdeniz’in başkenti olan Lefkoşa, bir sınırla ikiye bölünmüş tek şehir olma özelliğine sahiptir.

İlginizi çekebilir: Lefkoşa Satılık Ev Fiyatları

Lefkoşa, her yönden büyük zenginliklere sahip bir şehirdir. Anakaradaki büyük şehirlerden farklı olarak oldukça az olan nüfusu, bu şehri daha yaşanabilir kılmaktadır. Pandemi sürecinde Kıbrıs emlak dünyasındaki hareketliliğin önemli isimlerinden olan Lefkoşa, Kıbrıs satılık ev ilanları arasından en çok aranan şehirlerin başında gelmektedir.

iskelelongbeachsatılıkev

Long Beach İskele Satılık Ev İlanları Ne Durumda?

Long Beach, İskele’nin yakınlarında bulunan ve eşsiz güzellikte kumlara sahip olan lokasyonlardan birisidir. Bu nedenle oldukça ilgi görmektedir. Pandemi dolaysıyla 2020 yılını evinde geçirenlerin, 2021 yılında Long Beach’de aldıkları evler, Kıbrıs emlak dünyasında büyük çaptaki hareketliliğin sebebi olmuştur.

2021 yılında Kıbrıs, pandeminin getirisi olan karanlık ve buhranların son bulacağı yerlerin başını çekmektedir. Yapıların dikine değil de enine tasarlandığı bu eşsiz ada, özgür bir şekilde nefes almak ve virüsün tüm tehditlerinden uzak kalmak adına adeta bir kaçış noktası olarak adlandırılabilir. Bu nedenle Kıbrıs satılık ev ilanları günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Önceleri yatırımlık statüsünde görülen KKTC emlak dünyası, günümüzde nefes almak ve mutlu olmak adına yaşanabilecek bir konumda yer almaktadır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs İskele Long Beach Bölgesinde Yazlık Almak İçin 5 Sebep

GoldMark ekibi olarak bu yazımızda KKTC emlak dünyası hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Kıbrıs satılık ev ilanları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir ve Kıbrıs emlak dünyası hakkında pek çok bilgi edinebilirsiniz. Daha fazlası için takipte kalın!

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!