Kuzey Kıbrıs’tan Ev Almak Kolay mı Zor mu? 

Kuzey Kıbrıs’tan ev almak kolay mı zor mu? Bu soru bize en çok gelen sorular arasındadır. Müşterilerimizden gelen mülk sorularını yanıtlamak ve Kuzey Kıbrıs satılık emlak piyasası hakkındaki yaygın yanılgıların yanı sıra diğer endişelerinizi gidermek adına sizler bir içerik hazırladık. Kuzey Kıbrıs’tan ev alma konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları, Kıbrıs’ın avantajlarını ve Kıbrıs’tan oturma izni alma gibi konuları ele alarak, aklınızda bazı fikirler oluşmasını amaçladık. Her geçen gün gelişmekte, popülerleşmekte ve değerlenmekte olan Kıbrıs, oldukça büyük yatırım fırsatları sunuyor. Her gün eklenen onlarca Kıbrıs satılık ev ilanı, bu güzel ülkeye adım atmak için oldukça büyük fırsatlar sunuyor. Gelin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geç kalmayın. Yatırımınızı en kısa sürede, GoldMark Estates ile birlikte planlayın. Kıbrıs satılık ev ilanları arasından kendinize en uygununu bulun.

kibristanevalmak

Vatandaş Olmayanlar için Kıbrıs Satılık Ev İlanları

Öncelikle yabancı uyruklu vatandaşlar Taşınmaz Malın Yabancı adına kaydı için KKTC’ de Bakanlar Kuruluna başvurarak satın alma izni alınması gerekmektedir. Bu süreç yaklaşık olarak 1-2 ay sürebilir. Kıbrıs’ta bir konut alan kişi 90 günü aşmayacak şekilde ülkede kalabilir. Ancak 90 günden fazla kalmak isteyen kişiler oturma izni çıkartarak 1 yıl süre ile ülkede kalabilirlerOturma izni alan kişiler her yıl bu belgeyi yenilemelidir. Emekliler için böyle sınırlama söz konusu değildir. Oturma izni almaları gerekmez. Emekli aylıklarını gösteren kişiler Kıbrıs satılık ev fırsatlarından hızlıca yararlanabilirler. Her yıl yüzlerce yabancı, KKTC’de ev satın almaktadır. Kıbrıs satılık ev ilanlarının bu denli revaçta olduğu göz önünde bulundurulursa, Kuzey Kıbrıs’ın yabancılar tarafından ne kadar çok tercih edildiği kestirilebilir. KKTC’de yaşayan onbinlerce yabancı uyruklu vatandaş, her geçen gün Kıbrıs satılık ev ilanları vasıtasıyla ev satın almaktadır. Bu evler hem birer yazlık, hem de yatırım aracıdır. KKTC’nin değerlenen şehirleri ve gelişen altyapısıyla birlikte, Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan ilgi de her geçen gün kat kat artmaktadır.

Kıbrıs’ta Tapu İşlemleri Zor Mu?

Kıbrıs’ta öncelikle satın almaya karar verdiğiniz ev doğrultusunda bir gayrimenkul şirketi ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Resmi işlemler konusunda profesyonel gayrimenkul şirketleri sayesinde tüm tapu işlemlerini kolaylıkla halledebileceğiniz gibi, gerekli olan prosedürleri sizin adınıza gerçekleştirebilir. Kıbrıs’ta tapu işlemleri, tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır. Her türlü prosedür hakkında danışabileceğiniz GoldMark ekibi, sizlere en hızlı ve güvenilir tapu işlemleri konusunda yardım edecektir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yabancı uyruklu kişiler, gerekli koşulları sağladıklarında ev sahibi olabilirler, evleri uzun veya kısa vadeli kiralayabilirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, taşınmaz satın alımı ve kiralanması noktasında yabancı uyruklu kişilere kolaylıklar sağlamaktadır. Bu tapu kolaylıkları da Kıbrıs satılık ev ilanlarının popülerleşmesine sebebiyet vermiştir.

Kıbrıs’ta Banka Kredisi ile Ev Satın Alma 

Alacağınız gayrimenkul krediye uygun ise exper değerinin bankaca belirlediği oranlarda kredi alabilirsiniz. Eğer bir Türk vatandaşı iseniz Türkiye’deki gelirinizin beyanı ile aldığınız gayrimenkulü ipotek vererek kredi çekebilirsiniz. KKTC’de ev satın alırken kullanacağınız krediler ile tıpkı Türkiye’de ödeyeceğiniz şartlarda geri ödeme planlarına sahip olabilirsiniz. Özellikle emekli maaşı bulunan TC vatandaşları, Kıbrıs’ta ev alırken kredi aşamasında büyük kolaylık yaşamaktadır. Türk bankalarından çekebileceğiniz ve Kıbrıs’ta kullanabileceğiniz krediler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, GoldMark ile iletişime geçmenizi öneririz.

KKTC Konut Satış Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Kıbrıs’tan ev almak istediğinizde satış sözleşmesi satıcı ile alıcı arasında noter huzurunda yapılmaktadır. Noter huzurunda yapılan satış sözleşmesi, temel olarak Türkiye’dekinden çok farklı bir sözleşme değildir. Satış sözleşmesi düzenleme aşaması da özellikle emlak portföy yönetim şirketleri tarafından düzenlenmesi gereken bir süreçtir. Konut satış sözleşmesi esnasında gereken tüm evrakları hazırlamak, onay anında noter yetkilisi tarafından bilgilendirilmek ve tüm belgeleri dikkatlice okumak, başınızın ağrımamasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmak İçin 5 Neden

KKTC Emlak Proje Fırsatları! 

Kuzey Kıbrıs’ın Mağusa, Girne, Lefkoşa, ve İskele gibi gözde ilçelerinde önemli konut projeleri her geçen sene artış göstermektedir. Güvenilir şirketlerin projelerini takip ederek uygun fiyatlara yeni konut satın alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu tür projelere dahil olabilmeniz için KKTC vatandaşı olmanız gerekmez. Yabancı vatandaşlarda çok yüksek tasarımlar ve kalite standartlarına göre inşa edilen bu konut projelerinden yararlanabiliyorlar. Bu sitelerin içerisinde bulunan sosyal tesisler, çocuk oyun alanları, otoparklar ve daha birçok imkanları doğrultusunda konutların değerlerinde artışlar kaçınılmaz olması ile birlikte satın alma işlemleri çok daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmektedir. Kuzey Kıbrıs’tan ev almak isteyen tüm yatırımcıların incelemesi gereken büyük projeler bulunmaktadır. Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken, mutlaka KKTC emlak projelerine de göz atmalısınız.

İlginizi Çekebilir: İskele Boğaz Projesi

Kuzey Kıbrıs’ta Evler Pahalı Mı?

Kuzey Kıbrıs adasında bütçenize göre ev bulabilmeniz mümkündür. Kıbrıs satılık emlak araştırmalarında fark edeceğiniz gibi geniş bir fiyat aralığı bulunmaktadır. Öncelikle karar vermeniz gereken konu, evi hangi amaçla satın alacağınızdır. Yeni yaşam fırsatı için Kıbrıs satılık ev arayışındaysanız öncelikle bu ülkede yaşayıp yaşayamayacağınıza karar vermelisiniz. Aldığınız karardan emin olmalısınız. Eğer Kuzey Kıbrıs, sizin için doğru tercih ise kolları sıvamanın vakti gelmiştir. Oturum ve yatırım için satın alınan evlerin yanı sıra yazlık olarak kullanmak üzere de evlere ciddi bir talep oluşmaktadır. Kıbrıs satılık ev arayışınız her ne sebeple olursa olsun bu tür durumlarda profesyonel gayrimenkul danışman şirketleri ile iletişime geçmenizi öneririz. Hayatınızı baştan sona değiştirecek bu kararınızdan pişman olmak istemezsiniz. Doğru gayrimenkul danışmanları sizin beklentilerinizi karşılayacak bütçeniz ile doğru orantılı Kıbrıs satılık ev fırsatlarını sizler ile paylaşacaktır. Bu noktada oluşabilecek tüm tapu, evrak ve diğer masrafların ayrıntılı açıklamalarını da danışmanlar sizler ile paylaşacaklardır.  

 İlginizi Çekebilir: Girne Kervansaray Konut Projesi

KKTC’de Emlak Sektörü ve Sterlin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak sektörü, İngiliz sterlini üzerinden dönmektedir. İngiliz sterlini, özellikle Türk yatırımcılar için oldukça cazip bir fırsat da demektir. Parasını sürekli dalgalanan döviz kurları ve enflasyon karşısında korumak isteyen Türk yatırımcılar, ev satın alma konusunda büyük kolaylıklar sağlayan KKTC’de büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Satın alınan evin Sterlin üzerinden değerlenmesi ve kira sözleşmelerinde de sterlin ile çalışılması, Türk müşterilerimizin son yıllarda Kıbrıs satılık ev ilanlarına yönelik ilgilerinin artmasına sebep olmuştur. KKTC emlak piyasaları, özellikle parasının değerini sürekli korumak isteyen, TL’de yaşanan değer kaybından korkan ve zarar görmek istemeyen Türk yatırımcılar için cazip yatırımlar sunmaktadır. GoldMark Estates olarak, sterlin ile yapacağınız alımlar konusunda sizlere en güvenilir ve doğru hizmeti vermekteyiz. Hangi bankalar ile çalışacağınızdan, kira sözleşmelerini nasıl düzenleyeceğinize her türlü konuda bize danışarak aklınızdaki tüm sorulara en doğru yanıtları bulabilirsiniz.

kibristaevalmak

GoldMark ile Kıbrıs Emlak Yatırımı Yapmak Çok Kolay!

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’tan konut satın alma süreçlerini en doğru ve etkin şekilde yürütebiliriz. Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız. Kuzey Kıbrıs’tan ev almak isteyen her müşterimize, ilk günkü özenimiz ile hizmet vermekteyiz. Çıktığımız bu yolda çözüm odaklı olmak en önemli disiplinlerimizden biridir. Takım arkadaşlarımız ile olan birlik bilinci sayesinde en kısa sürede ve en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. 

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!