DİKKAT ! KIBRIS’TA KARANTİNASIZ GİRİŞ KALKTI

1 Temmuz 2020 itibarı ile Kıbrıs’a girişlerin başlamasının ardından, alınan kararlarda değişiklikler yapılarak T.C. Vatandaşlarının da içerisinde bulunduğu B grubu yolcuların havalimanı ve Deniz Limanlarından doğrudan kalacakları yerlere gitmesi kuralı değiştirilerek, PCR testi sonucu çıkana kadar Devlet kontrolünde Karantina hotellerinde bekletilme karararı alındı.

Kıbrıs’a Girişler Nasıl Olacaktı

Kıbrıs’a seyahat etmek isteyen yolcular risk gruplarına ayrılarak A, B ve C grubu olarak gruplandırılmıştı. A grubu yolcular ülkelerinde yapacakları PCR negatif sonuçlu testleri ile Kıbrıs’a direkt giriş yapabileceklerdi. İçerisinde TC Vatandaşlarının da bulunduğu B Grubu Yolcular ise Kıbrıs’a varışta yapılacak ikinci bir PCR testi ile konaklayacakları yerlere, test sonuçları çıkana kadar kendilerini izole etme ( Karantina)  koşulu ile girilebilmesi kararı alınmış ve ilk yolcular gelmeye başlamıştı. C grubu yolcular ise 14 gün karantina hotellerinde kalmak ve PCR testi v.s  4600 TL lik masrafları ödeyip adaya girmeleri uygun görülmüştü.

Kararlar Neden Değiştirildi

1 Temmuz Sabahı ülkeye gelmeye başlayan ve çoğunluğu B grubu yolculardan oluşan PCR testlerinin yapılmasının ardından taahhütname imzalamışlar ve kalacakları yerlere gitmek için yola çıkmışlardır. Kurala uymayan yolcuların olduğu, test sonucu çıkmadan berber dükkanına giden bir yolcunun tespit edilmesi, adres ve telefon bilgilerini yanlış veren yolcular bulunması ve son olarak Gemi ile TC den Kıbrıs’a gelen PCR testi yaptırmış bir yolcu da Pozitif sonuç çıkması sebebi ile Halkın tepkileri sonucu 2 haziran sabahı Sağlık Bakanı Adaya Gelen herkesin, PCR testi sonucu çıkana kadar Kısa bir süre de olsa Gözetim altında tutulmalarına karar vererek açıklama yapmıştır.

Uçaklar Erteleniyor

Kıbrıs yönüne bilet almış bir çok yolcunun bileti geçen hafta iptal edilmişti. KKTC yetkilileri Kıbrıs da günlük yapılabilecek test sayısının sınırlı olması sebebi ile THY ve Pegasus Havayolları yetkilileri ile yapılan görüşmeler ayın ilk 10 gününde Kıbrıs’a sadece günde iki sefer yapılmasını ve ikinci 10 günde ve sonrasından sayıların artırılmasına karar vermişti. Bilet iptallerinin de bu sebepten dolayı gerçekleştiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Kıbrıs ta Yatırım için Gelecek Müşterilerimiz

Uzun zamandır Kıbrıs’a satın aldıkları evlerine dönmek isteyen müşterilerimiz ve yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz için uzun süren hazırlıklar sonucunda en iyi fiyatlar ve yüksek kira getirisi olan projelerimizi sizler için hazırladık. En güncel haberler için Kıbrıs’a yatırım yapmaya gelmeden Goldmark Estates Emlak Danışmanlarımıza veya ofislerimize danışmanız ve güvenli koşullarda aday ulaşabilmeniz için bize ulaşın.

Goldmark Estates Ltd.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!