FAİZLER DÜŞTÜ

Kıbrıs’ta edindiğimiz son bilgilere göre T.C. Merkez Bankası kararı ile Faizlerde indirime gidildi. Uzun bir süredir yatırımcıyı korkutan yüksek borçlanma faizlerinde gidilen indirimin emlak sektörünün canlandırması bekleniyor. TC hükümeti, Kademe kademe ileri dönemlerde indirime devam edileceği bilgisini veriyor.

2018 yılında Dovizin aşırı yükselişini durdurmak üzere Türkiye tarafından alınan önlemler arasında faizlerin yükseltilmesi vardı. Dövizin yükselişini durduran bu hamlenin iç piyasalarda yarattığı etki ise pek de olumlu olmamıştır. Özellikle mevduat faizlerine %20 oranında faiz sunulması ile Borçlanma faizleri TC de %24-26 seviyelerinde iken. Kıbrıs bankaları’nda ise bu durum %28 -32 oranlarına kadar yükselmişti.

yüksek faiz oranları nedeni ile emlak e inşaat sektöründe doğal bir gerileme yaşandı. Türkiye cumhuriyeti’nin son aldığı faiz indirimi kararı ile KKTC piyasalarında da sevinç hakim. Son olarak Merkez Türkiye Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizinde %4.25 indirime giderek %24’ten %19,75’e çekti.

Kıbrıs emlak piyasasında öyle bir dönemden geçiliyor ki, uzun zamandır ilk kez esnek ödeme koşulları ve fiyat indirimleri yaşanıyor. Faizlerin düşmesiyle ve dönemsel fiyat avantajlarından yararlanmak üzere Yatırımcı gözlerini dört açmış durumda. Bankaların sunacağı yeni fırsatlar çok yakında açıklanacak. Döviz’in de gerilemeye başladığı bugünlerde Kıbrıs emlak piyasasının tekrar canlanması bekleniyor.

ŞİMDİ EV ALAN AVANTAJLI ÇIKACAK

Goldmark Estates Yetkilileri, Faizlerin düşmesi ile ilgili KKTC Merkez Bankası‘nın da yaptığı açıklamanın ardından tekrardan Türkiye’li yatırımcıyı adaya beklediklerini, Müteahhitlerin yaptığı indirimlerden ve yeni faiz avantajlarından birlikte yararlanarak, ev sahibi olmak isteyenlere doğru projeleri sunmak için hazır beklediklerini ilettiler. Kıbrıs’her zaman doğru yatırım noktası olmuştur ve Dövizle alışveriş yapan her zaman kazanmıştır. Bununla ilgili bilgilendirme ve referanslarımız için bizlere ulaşmanız yeterli.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!